W nowym roku – 2018 już! –  zaproszeni zostaliśmy przez p.prezes Krystynę Wdowiak do wzięcia udziału w nieoficjalnej części bardzo oficjalnej uroczystości pasowania na studenta. Nasza wizyta zaaranżowana została przez nieodżałowanej pamięci Stasia Romana, który był przyjacielem „Entuzjastów”.

jaslo1Spotkanie odbyło się w Wyższej Szkole Zawodowej w Jaśle. Gospodarze bardzo zadbali o nasze dobre samopoczucie. Zaproszono nas do stołu na pyszny sernik, kawę i pogawędkę w miłym gronie. Zarezerwowano miejsca w pierwszym rzędzie eleganckiej auli. A kiedy już zasiedliśmy w krzesłach, wysłuchaliśmy chóru JUTW, a następnie byliśmy świadkami pasowania adeptów na słuchaczy uniwersytetu.

Z duszą na ramieniu czekaliśmy na naszą „kolej”. Wreszcie zaanonsowano nas, a potem już jakoś poszło: publiczność cieszyła się jak przedszkolaki, myśmy się troszkę gubili, jednak najwyraźniej nikomu to nie przeszkadzało. Na koniec aplauz był żywiołowy i szczery. Bardzo nas to uskrzydliło.

jaslo2Myśleliśmy, że można już wracać, ale okazało się, że czeka nas pyszny barszcz z pasztecikami, a także mnóstwo słów uznania dla scenariusza i ekspresji artystycznej wykonawców…

Jesteśmy niezwykle wdzięczni Koleżankom i Kolegom z JUTW, gdyż nieczęsto zdarza się tak miłe spotkanie!

Rozstawaliśmy się z zapewnieniem, że musimy spotkać się znowu. Będziemy pamiętać.

Nasze Koleżanki z Jasielskiego UTW przysłały nam obiecane zdjęcia, którymi pragniemy podzielić się z życzliwymi nam Entuzjastami „Entuzjastów”.

Grażyna Daniewska

 

jaslo3jaslo4jaslo5jaslo6 jaslo7 jaslo8
jutw1jutw2jutw3jutw4