pwsz1Studenci Zakładu Pedagogiki krośnieńskiej uczelni pod kierunkiem p. dr Barbary Lulek realizowali projekt pt. „Aktywny senior – szczęśliwy senior”. Chyba odpowiadaliśmy takiemu wizerunkowi, gdyż właśnie nas zaproszono do udziału w tym przedsięwzięciu. Patronował naszemu spotkaniu dr Bartosz Gołąbek dyrektor Instytutu Humanistycznego PWSZ.

Powitała nas bardzo serdecznie grupka studentek pedagogiki. Następnie zabrał głos p. dr Gołąbek, który z wielką życzliwością rozwinął temat znaczenia aktywnego trybu życia seniorów. Po czym zaproszono nas do występu. Wybraliśmy dawno nie grany program „Wałek do ciasta a kwestia kobieca, czyli tajemnice damskiej torebki”. W trakcie występu widzieliśmy, że publiczność bawi się bardzo dobrze.

pwsz2Okazało się, że studentki również przygotowały scenkę humorystyczną o starszych paniach, których jedynym zainteresowaniem jest łamanie w kościach. Choć dziewczątka młode, to nie pozbawione zmysłu obserwacji!

Na koniec tego miłego spotkania podjęto nas poczęstunkiem połączonym ze wspólnym śpiewaniem znanych ballad.
Nasi artyści uhonorowani zostali prezentami.

pwsz3Myślę, że takie spotkania międzypokoleniowe są nie do przecenienia, gdyż przełamują wzajemne stereotypy i okazuje się, że „ta współczesna młodzież” jest pełna ciepła i empatii, a „staruchy” to ludzie o młodych umysłach, pełni radości życia.

Rozstając się życzyliśmy sobie wzajemnie częstszych takich spotkań.

Grażyna Daniewska
pwsz4
pwsz5
pwsz7
pwsz8