rz1Nasza wizyta u kolegów z Rzeszowa była już kolejną w ramach bardzo sympatycznej współpracy podjętej kilka lat temu. Ucieszyliśmy się bardzo z zaproszenia na uroczystość „Pasowania Nowych Słuchaczy” w rzeszowskim UTW, które otrzymaliśmy od Pani Prezes Danuty Przywary.

Spotkanie odbyło się w eleganckiej restauracji LUKR w Millenium Hall. Wystąpiliśmy z przedstawieniem „Skleroza nie boli, ale za to… wkurza” Mieliśmy sporą tremę, bo i wnętrze nowe, i publiczność, przed którą należało pokazać się jak najlepiej. Jednak życzliwość, z jaką zapowiedziała nas Pani Prezes, już na wstępie stworzyła właściwy klimat i wsparła naszą swobodę na scenie. Widzowie reagowali wprost cudownie, zaśmiewając się gromko. Domyślili się też błyskotliwie, jakiego to brzydkiego słowa nie wypowiedzieliśmy, choć bardzo chcieliśmy.rz2

Następnie odbyło się pasowanie nowych słuchaczy – bardzo dowcipne. A nas podjęto poczęstunkiem. Dalej żaki starszaki ochoczo ruszyły w tany. Żałowaliśmy, że nie mogliśmy towarzyszyć im dłużej, ale jak wiadomo, wszystko co dobre zawsze trwa zbyt krótko.

Wracaliśmy pełni satysfakcji, że wieczór się udał. Wszystkie nasze dotychczasowe spotkania ze studencką bracią z Rzeszowa były wyjątkowo miłe. Zawsze czuliśmy ich życzliwość, a to takie ważne w naszych nieżyczliwych czasach. Dziękujemy.

Grażyna Daniewska

w imieniu „Entuzjastów” z Krośnieńskiego UTW

rz3

rz4rz5