an1Jak co roku spotkaliśmy się w naszym uniwersytecie pod koniec listopada. Choć niewesoły to miesiąc, okazja bardzo sympatyczna. W świetlicy ZSKU zgromadziło się ponad 80 osób. Słuchaczki – wolontariuszki przygotowały stoły nakryte poczęstunkiem zimnym i gorącym. Wystąpił nasz „rodzinny” kabarecik, który przygotował przedstawienie stosowne do okazji, okraszone piosenkami ze starych płyt. Publiczność śpiewała razem z nimi. Później wszyscy ochoczo przystąpili do konsumpcji jadła i napojów, ożywionych rozmów i tańców w rytm melodii wygrywanych przez zaprzyjaźnionego pana akordeonistę. Były też wróżby andrzejkowe w wykonaniu aż dwóch życzliwych czarodziejek.an2

Przy tej okazji kol. prezes powiadomiła o zdobyciu przez nasz uniwersytet CERTYFIKATU BRĄZOWEGO -PROFESJONALNY UTW. Natomiast kol. Irenka Zajdel oznajmiła, że Kabarecik „Entuzjaści” został laureatem V Edycji Krośnieńskiego Dnia Wolontariatu. Obie te wiadomości zostały przyjęte z aplauzem, a nawet owacją na stojąco.

Na wielkie podziękowania zasługują słuchaczki, które nie świętowały ani przez chwilkę, obsługując koleżanki i kolegów z wypiekami na twarzy ze zmęczenia. A stąd wypływa wniosek na przyszłość, że takie spotkania należy organizować w restauracjach, aby wszyscy mogli cieszyć się nimi jednakowo.

A teraz będziemy czekać na wspólne kolędowanie. Przecież za chwilę Boże Narodzenie…

Grażyna Daniewska
an3an4an5an6an7an8an9an10