polarnyZapraszam po raz ostatni w 2019 roku, we wtorek 10 grudnia na godz. 15.00 do naszego Klubu Filmowego w Centrum Multimedialnym ul. Ordynacka 8 na film „EKSPRES POLARNY”. Wyjątkowo na prośbę Klubowiczów a także ku rozweseleniu i w nawale przedświątecznych przygotowań, niech będzie półtoragodzinnym relaksem. Zaproponowany film produkcji amerykańskiej to ponadczasowa opowieść o magii zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. „POLARNY POCIĄG jedzie już od dawna, zabiera wszystkich chętnych: dzieci, mamy, babcie dziadków – i nas także, a po usłyszeniu cudownych dzwoneczków wsiadamy, bo każdy znajdzie wolne miejsce”.
Książkę pod takim samym tytułem napisał ponad 30 lat temu Amerykanin Chris Van Allsburg. Stała się klasykiem literatury dziecięcej, wydana w 12 milionach egzemplarzy, była bestsellerem New York Timesa, otrzymała Medal Caldecotta – prestiżową nagrodę amerykańską. W 2004 r. została zekranizowana a w głównej roli wystąpił Tom Hanks. W filmie po raz pierwszy zastosowano technikę „wychwytywania ruchu” i przetwarzania jej w sposób cyfrowy. Do kin trafił jako pierwszy film na taśmie tradycyjnej i w technologii IMAX. Ta „przygodowa animacja” zrobiła wielką furorę zachwycając wszystkich. Mam nadzieję że i nam się spodoba, nie będziecie Drodzy Klubowicze żałować czasu spędzonego na oglądaniu tego filmu. Niektóre sceny robią niesamowite wrażenie i na długo pozostają w pamięci każdego.
Do zobaczenia na filmie.
Z najlepszymi już świątecznymi Życzeniami.