W tym roku zaczęliśmy „sezon artystyczny” wyjątkowo wcześnie, bo 8.09.2018 roku. Reszta naszych kolegów i koleżanek opala swoje brzuszki na plażach lub pod palmami albo gromadzi weki na zimową konsumpcję, a my „tłuczemy” nasze role, żeby nie przynieść wstydu naszej Zacnej Uczelni. Cóż, taki to niewdzięczny los artysty! Ale kto to doceni?

Tym razem ozdobiliśmy naszą obecnością XX-maturalny jubileusz absolwentów któregoś rocznika Liceum im. Mikołaja Kopernika. A którego? Nie bądźmy tacy dociekliwi. Na imprezę zaprosiła nas Ula Rygiel. Jak to „Entuzjaści”, potraktowaliśmy propozycję entuzjastycznie. Na występ wybraliśmy „Damską torebkę”, w której najważniejszym akcesorium, przygotowanym na ukochanego jest wałek do ciasta.

Zgromadzona widownia to było około 40-50 osób. I wszyscy cieszyli się ku naszej tym większej radości. Ze sceny widziałam rozbawione twarze. A nie ma większej satysfakcji dla aktorów, nieważne zawodowych czy amatorów. Okazało się, że wiele osób z kabaretu zna uczestników imprezy, a więc pogawędki towarzyskie trwały…

Byliśmy ogromnie zadowoleni z występu. Naprawdę. I nawet nasz sympatyk i przyjaciel akordeonista Antoś Tełewiak nas pochwalił! A to już coś.

Teraz do roboty, bo przed nami spotkanie z władzami powiatu, a następnie początek roku akademickiego.

Grażyna Daniewska

portius1portius2