Nasz kabarecik, działający już ósmy rok,kab1kab2kab3kab4kab5kab6kab7kab8kab9kab10kab11 wystąpił w części artystycznej uroczystego spotkania inaugurującego nowy rok akademicki 2015/2016 Krośnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które odbyło się 8 października br. To już dwunasty rok istnienia tej szacownej placówki. Było to 96. przedstawienie – tym razem pod hasłem „Jak dobrze nam być znowu razem”. Tytuł i treść wyrażały radość, że wreszcie skończyły się wakacje! Że znowu możemy cieszyć się naszą wspólnotą i ruszyć do kolejnych zadań.

Były oczywiście wspomnienia wakacji: nurkowania w Atlantyku albo w…Jasiołce, spotkania norweskich fiordów i pojenia ich kaszką z mleczkiem, uzupełniania własnych organizmów płynami o wyskokowych nazwach, obrazów tęczy, o którą można się oprzeć, kiedy nogi niepewne…po spożyciu tych smakowitości. Panie mówiły smutne 'addio’ pachnącym pomidorom, a panowie blondyneczkom i ich obcisłym bluzeczkom. Cóż, każdy ma swoje fascynacje…

Doszliśmy do wniosku, że po wszelkich, ryzykownych czasem, doświadczeniach szkoła będzie dla nas bezpiecznym schronieniem i miejscem opamiętania.

Dlatego też odbyło się pasowanie na studentów – przy pomocy paska od dyrektorskich spodni i wręczenie tarcz naszej uczelni. Następnie zaleciliśmy studentkom, aby pamiętały o szmince, a studentom – o krawacie, jako niezbędnych przyborach szkolnych. Na koniec entuzjastycznie odśpiewaliśmy hymn z przesłaniem: „Niech żyje WIEK TRZECI i UCZELNIA MŁODA”.

I tak bawimy siebie i wdzięcznych słuchaczy w naszej poważnej placówce naukowej.

Naprzód młodzieży – w nowy rok szkolny!

Grażyna Daniewska