wig1Nasze uniwersyteckie spotkanie wigilijne odbyło się 18 grudnia. Przybyliśmy licznie – ponad 80 osób.Naszych Gospodarzy reprezentowały p.wicedyrektor Elżbieta Kubit i p.Monika Zajchowska. Wszystkie panie we fryzurach prosto z salonu, w stosownych kreacjach i biżuterii. Panowie w garniturach i pod krawatem oczywiście. Stoły zaścielone białymi obrusami, przyozdobione srebrzystymi stroikami, świecami, choinkami z cynfolii. Aula ZSKU udekorowana srebrnymi gałązkami i gwiazdkami.  Wnętrze zapraszało do świętowania i kolędowania.

wig2Najpierw były życzenia, tradycyjne z opłatkiem jak zawsze, złożone naszej wspólnocie przez kol. prezes Marysię Błażejowską i Staszka Romana. Żeby się darzyło, żeby zdrowie było, żeby nie brakło na stole i wokół niego i żeby szczęście było i w Boże Narodzenie, i w Nowym Roku. W nagrodę za te miłe słowa nasza Szefowa obdarowana została czekoladowymi monetami euro. Może to pozytywna zapowiedź obfitości finansowej dla naszej placówki w przyszłym roku? Następnie wiara ruszyła ochoczo do dzielenia się opłatkiem i serdecznością ze sobą na wzajem. Ależ to był gwar!

Przyszedł czas na wspomożenie grzesznego ciała. Na stołach pojawiły się obfite dania. Dużo ich było, jak to zwykle na polskiej biesiadzie!

wig3I znów powróciliśmy do sakralnego motywu naszego spotkania. Wyśpiewaliśmy chyba wszystkie polskie kolędy. Tekstów dostarczył Czesio Matelowski w klimatycznej prezentacji. Koryfeuszem tego amatorskiego chóru była Tereska Szmyd uzbrojona w mikrofon. Właściwe brzmienie i muzyczny polor zapewnił nasz zaprzyjaźniony od niedawna maestro Antoś Tełewiak. Chwilami brzmieliśmy doprawdy monumentalnie!

wig4Wielkie dzięki należą się Krysi Wierzganowskiej i Irence Zajdel za przygotowanie tego spotkania. Krysi –  za niebanalne delikatne dekoracje. Irence – za logistykę. Obie koleżanki podjęły się organizacji spotkania i wywiązały się pięknie z zadania. Miały jednak wsparcie w koleżankach z warsztatów rękodzieła, które pomogły przyozdobić stoły, a także w kilku spolegliwych osobach, które entuzjastycznie dołączyły do grona współautorów tego spotkania. Dziękujemy im za to.

Oby darzyło się nam wszystkim w ten czas świąteczny i w Nowym Roku.

Grażyna Daniewska

 

wig5 wig7  wig6