zak2015 - 1Przeleciał nam ten kolejny rok akademicki niczym pendolino! Aby uroczyście go zakończyć, spotkaliśmy się 25 czerwca w auli Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego – naszej siedziby od jedenastu już lat. Słuchacze stawili się licznie; wypełnili całą salę. Przybył pan prezydent Piotr Przytocki, pani dyrektor szkoły Bożena Cząstka, pani Marta Habrat z Urzędu Miasta, współpracujący z nami ściśle pracownik Muzeum Podkarpackiego w Krośnie i konserwator zabytków pan Zdzisław Gil, pani Anna Biale z Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych, pani Agnieszka Urbanek z Centrum Multimedialnego Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej i pani Agnieszka Biernacka z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej.

zak2015 - 2Jak zwykle spotkanie zainaugurowali pani prezes Bogumiła Błażejowska i jej zastępca Stanisław Roman. Zreferowali działalność naszego uniwersytetu w minionym roku ilustrowaną dowcipną prezentacją przygotowaną przez Zdzisława Sochę. To podsumowanie uświadomiło nam, jak wiele działo się w tym roku. Uczyliśmy się aż czterech języków i informatyki, występowaliśmy na scenach mniejszych i większych, tworzyliśmy obrazy i ozdoby, podróżowaliśmy po kraju. Uczestniczyliśmy w Dniach Krosna i konkursach grantowych. Tacy z nas przedsiębiorczy i entuzjastyczni studenci! Z wyboru, bo jak wiadomo lata wszelkiego przymusu to domena młodzieży – młodszej i starszej.

zak2015 - 3W kolejnym punkcie programu wystąpił pan Prezydent Miasta Krosna – spontanicznie i z humorem, co widać na zdjęciach, a po nim pani dyrektor ZSKU, która stwierdziła, że chętnie widzi nas wśród swoich uczniów, gdyż my też kształcimy się ustawicznie jak oni. Pan Zdzisław Gil wspominał liczne wspólne wycieczki.

Następnie uhonorowano wykładowców, osoby prowadzące poszczególne agendy i odchodzących członków Zarządu. Otrzymali oni (a także zaproszeni goście) róże i atrakcyjne koszulki nabyte w ramach charytatywnej akcji wspierania Nepalu po trzęsieniu ziemi. Przewodnicząca Rady Słuchaczy Ewa Skwara wręczyła pani prezes bukiet róż z podziękowaniem za jej pracę.

Odśpiewaliśmy hymn naszego uniwersytetu, a następnie na scenę wkroczyli „Entuzjaści” z nowym, dość frywolnym przedstawieniem „O tym i owym, czyli o niejakiej Maryni D.” Na koniec życzyli słuchaczom na wakacje owocnego grzybobrania – w każdym sensie.

Tak więc na grzyby, na ryby i gdzie tylko dusza zapragnie! Do następnego roku…

Grażyna Daniewska

zak2015 - 4zak2015 - 5zak2015 - 6zak2015 - 7zak2015 - 8zak2015 - 9