g18 pździernika 2016 roku znów zaśpiewaliśmy uroczyste „Gaudeamus” ciesząc się naszą wspólnotą po długich wakacjach. (Żaki- Starszaki mają przecież wakacje przez cały rok, więc jak żadna szkolna społeczność cieszą się na pierwszy dzwonek.) Po raz kolejny gościny udzieliła nam Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.
Uroczystość prowadzili kol.Bogumiła Błażejowska prezes naszego stowarzyszenia i wiceprezes kol. Stanisław Roman. Zgromadzeni słuchacze i ich sympatycy mieli na wstępie okazję zapoznać się lub przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia minionego roku akademickiego dzięki prezentacji autorstwa kol. Zdzisława Sochy przy współpracy z Szefową. Chwilę później prezydent Bronisław Baran w krótkim przemówieniu powitalnym wyraził podziw, że jako społeczność żyjemy i działamy tak intensywnie. Pan prezydent wystąpił „w duecie” z panem Stanisławem Kubitem Przewodniczącym Rady Miasta Krosna.
g2Następnie głos zabrali nasi wierni współpracownicy: pani Małgorzata Szybiak, pan Zdzisław Gil. Nie zapomniała o nas pani europoseł Elżbieta Łukacijewska, której list-pozdrowienie został odczytany.
Dalej, zgodnie z rytuałem spotkania inauguracyjnego, nastąpiło symboliczne wręczenie indeksów pięciorgu nowym studentom.
Część oficjalną zakończył wykład pana Krzysztofa Buczka poświęcony ludowym wierzeniom w złe moce rządzące przyrodą. Był bardzo ciekawy i na pewno przypomniał niektórym z nas opowieści zasłyszane w dzieciństwie.
Na koniec, dla odprężenia, dał swój spektakl nasz rodzimy kabarecik „Entuzjaści”, jak zawsze przyjęty bardzo życzliwie. Towarzyszył im na akordeonie Antoś Tełewiak.

A teraz – do zadań! Jak co roku.

Grażyna Daniewska
g3g4g5g6g7g8g9